V sredo, 2. 6. 2021, bomo z učenci izbirnega predmeta opravili planinski pohod. S pohodom bomo pričeli ob 14.30, iz Podbrda se bomo odpravili skozi Trtnik proti Kalarskemu Brdu, od tam pa po geološki poti do vasi Rut. Pot bo trajala približno 3 ure, v Rutu pa si bomo vzeli še eno uro časa za igro na asfaltnem igrišču, kjer bomo počakali starše, ki boste poskrbeli za prevoz otrok domov. Prosim vas, če lahko otroke pridete iskat v Rut ob 18.30.

Pot je sprva strma in zahtevna, potem pa položna in široka. Učenci naj imajo primerno planinsko opremo, predvsem bodite pozorni na čevlje. Vremenska napoved je lepa, vseeno pa naj imajo učenci s seboj dovolj toplih oblačil. Koliko pijače in hrane naj vzamejo s seboj pa, prosim, ocenite starši sami. Hrana naj bo primerna planinskemu pohodu.

Igor Kragelj