Skoči na glavno vsebino

Naravoslovni dan je bil v torek, 11. oktobra, za celo šolo obarvan astronomsko. Razdeljeni v dve skupini smo si najprej ogledali digitalni planetarij, kjer smo opazovali ozvezdja zodiaka. Naučili smo se poiskati severnico tudi takrat, ko bomo dopustovali na južni polobli modrega planeta našega osončja. Imeli smo možnost boljšega vpogleda planetov našega osončja ter bližnja ozvezdja. Sledilo je multimedijsko predavanje o osončju, kjer smo se naučili marsikaj novega. Svoje znanje smo spretno pokazali ob preverjanju na koncu predavanja. Sledilo je ustvarjanje raket. Razredna stopnja si je pri izdelavi pomagala s pecilnim praškom, na predmetni pa smo v naše izdelke nalili le vodo. Kvaliteto naših izdelkov smo preizkušali na igrišču. Izstrelitveni trenutki so bili napeti, pristanki nekaterih raket pa za celotno igrišče oddaljeni od nas.

Učiteljica Aleksandra Sara Šmitek
Dostopnost