Skoči na glavno vsebino

Hladno jesensko jutro je v soboto, 24. 9. 2016, pozdravilo podbrške planince, ko smo se zbrali na planini Lom. Ob uvodnih besedah vodnikov Marine in Bogdana, smo vsi oblekli topla oblačila, saj je veter mrazil do kosti. Po lovski stezi smo se pogumno podali proti Kobilji glavi. Hoja po grebenu nas je nagradila s pogledom na tolminsko kotlino na eni in kneško grapo na drugi strani. Na vrhu so si mladi planinci in planinke prijazno delili sladkarije in uživali v pogledu na okoliške gore. Na vzletišču Kobala so se začeli zbirati prvi padalci in zmajarji, ki smo si jih šli pobliže ogledat. Del poti navzdol nas je spremljala čreda ovac, nabirali smo šipek in že smo bili na Kobali. Na enem najugodnejših vzletišč v Evropi se nam je predstavil zmajar Jaka Šorli s Koritnice. Vsi smo ga pozorno poslušali in si ogledali njegov vzlet. Mahali smo mu v pozdrav, ko nas je parkrat nizko preletel. Ogledali smo si še nekaj padalskih vzletov in se zadovoljni z nekaj novega znanja o padalstvu in zmajarstvu odpeljali domov. Jaku hvala za doživet prikaz zmajarskih veščin!

Mojca Klavžar

Dostopnost