Skoči na glavno vsebino

Z učenci 6. in 7. razreda smo od 6. do 10. marca uživali v šoli v naravi v Bohinju. Nastanjeni smo bili v Centru šolskih in obšolskih dejavnosti ob Bohinjskem jezeru, v bližini spodnje postaje žičnice Vogel. Vse dopoldneve smo preživeli na smučišču Vogel. V idealnih smučarskih razmerah smo iz dneva v dan napredovali v znanju in sposobnostih. Od učiteljevih “ubodov palice, gibanja gor-dol, bolj po robnikih in bolj zavijaj” so učence že bolela ušesa. Po smučanju nas je v domu čakalo kosilo, v nadaljevanju dneva še druge dejavnosti. Učenci so spoznali pravila obnašanja na smučišču, vzdrževanje smučarske opreme, geografske značilnosti Bohinja, Triglavski narodni park. Učenci so se urili tudi v orientaciji.  Večeri in prosti čas so minili v igranju družabnih iger in druženju z vrstniki iz Osnovne šole 8 talcev iz Logatca, s katerimi smo si delili dom. V družabnih igrah sva se izkazala tudi učitelja, ki sva učence spremljala, Igor Kragelj in Nina Kožar Mencinger. Zadnji večer so se učenci predstavili z raznolikimi točkami in priredili pravo cirkuško predstavo.  Zadovoljni in polni novih doživetij so se učenci radi vrnili domov.

Igor Kragelj in Nina Kožar Mencinger

Dostopnost