Skoči na glavno vsebino

Konec novembra smo že začeli s pripravami na praznični mesec in v sredo, 29. 11. 2017, tehniški dan na predmetni stopnji posvetili urjenju ročnih spretnosti in izdelovanju papirnih, lesenih in izdelkov iz blaga. Učenci so v skladu s svojimi interesi ustvarjali na različnih delavnicah. Na šiviljski delavnici so učenke šivale okrasne blazine in ustvarjale okraske za lasnice in elastike za lase. Iz papirja so rezali, okraševali in ustvarjali okraske, s katerimi bomo okrasili šolo. Iz lesa so izdelovali obešalnike. Ker na šoli skrbimo za medgeneracijsko sodelovanje in prenašanje znanja, smo v goste povabili gospo Magdo Kotar. V spremstvu delavne terapevtke Sonje iz DU Podbrdo  je učenkam predstavila izdelovanje zvezd iz trakov. Lepo je bilo videti, kako so bile po delavnici zadovoljne učenke, ki so se nekaj novega naučile in gospa Magda, ki je videla, da je znanje predala mlajši generaciji in bo živelo naprej. Tehniški dan smo zaključili s pospravljanjem učilnic in pregledom nastalih izdelkov. Lahko si jih ogledate in odkupite na šolskem novoletnem sejmu pred prireditvijo v spomin na Simona Kosa v petek, 8. 12. 2017, s pričetkom ob 16. uri na spodnjem hodniku šole.

vodja TD Igor Kragelj

Dostopnost