Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 7.12., smo se skozi zasneženo pokrajino odpravili v predpraznično Ljubljano. Najprej smo se podali v Narodni muzej. Tam so učenci 2. triade na čisto pravem gusarskem lovu za zakladom spoznali glavne razstavne eksponate muzeja, starejši učenci pa so se znašli v času rimske Emone. Spoznali so opremo rimskega legionarja, vohali in ugibali začimbe, ki so jih Rimljani vsak dan uporabljali in se oblekli v rimska oblačila- tuniko in togo. Mlajši so si na koncu izdelali še gusarsko kapo, starejši pa z zanimanjem prisluhnili zgodbi egipčanske mumije. Ob 11.30 smo že sedeli v Linhartovi dvorani Cankarjevega doma, kjer smo prisluhnili otroški operi Hobit. Opero so odlično izvedli sovrstniki naših učencev. V določenih delih opere jih je bilo na odru kar 70! Najbolj prepričljiv je bil zagotovo Bilbo Bogataj. Za konec je sledil še sprehod skozi okrašeno Ljubljano.

Monika Bagon, vodja kulturnega dne

Dostopnost