Skoči na glavno vsebino
Učenci od 1. do 7. razreda so se 29. 1. in 1. 2. v okviru naravoslovnega dne urili v eksperimentalnih veščinah, kot so opazovanje, načrtovanje, iskanje informacij in beleženje podatkov.

Naredili so poskuse, ki so razpisani za naravoslovno tekmovanje Kresnička. Najmlajši so spoznavali kakšne barve skriva v sebi črn flomaster, skrivnosti borovih storžev, delovanje peščene ure in kako padajo plovila različnih oblik. Četrto- in petošolci so merili svoj reakcijski čas, izdelali so skuto in kazeinsko lepilo ter igrali na plastenke in cevi. Šestošolca in sedmošolci so raziskovali zvezde in ozvezdja ter vodo, ki je je prisotna v zraku. Poskušali so videti posledice ultravijolične svetlobe, vendar na preveč oblačen dan ta poskus ni najbolje uspel. Med poskusi se je porajalo veliko vprašanj, zato vabljeni da raziskujete še naprej…

 

 

učiteljice
Dostopnost