Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 23. 4. 2018, smo z učenci 8. razreda obiskali malo hidroelektrarno Knešca in avtomehanično delavnico, ki jo vodi Andrej Čelik. Najprej smo si ogledali, kako se proizvaja elektrika v hidroelektrarni. Ob tem smo se seznanili z veliko novimi podatki, ki smo jih nato pri pouku TIT obdelali.

Malico smo pojedli na učiteljevem dvorišču, se preizkusili v skakanju na trampolinu in igri odbojke, nato obiskali še avtomehanično delavnico. Andrej in Slavko sta nam predstavila, kako delo v delavnici poteka, kaj vse lahko na avtomobilu popravita in pokazala še pravi motor, na katerem smo si lahko ogledali sestavne dele, ki smo jih v teoriji že spoznali pri pouku TIT. Drejc je celo zavihal rokave in pomagal pri menjavi pnevmatike. Uživali smo v tehniškem dnevu, hkrati pa odnesli s seboj polno novih znanj.

Igor Kragelj

Dostopnost