Skoči na glavno vsebino

V soboto, 15. 9. 2018, smo se planinci, pod budnim vodstvom vodnice Marine, podali na Črno prst. “Dobra volja je najbolja”, je veljalo celo pot. Ne megla, niti kapljice dežja nam niso prišli do živega. Skupina je bila starostno pestra, v razponu od 1. do 8. razreda. Pohvala vsem planincem in planinka za vztrajnost, potrpežljivost in strpnost! Najstarejša dekleta so priskočila na pomoč najmlajšim, odpravili smo težave z žulji, otroci so si bratsko delili sladkarije, še prej pojedli domača jabolka in korenček iz nahrbtnikov. Občudovali smo lepote in skrivnosti narave, ki nam tokrat ni namenila lepega razgleda. Če te na vrhu pričakajo palačinke, ki jih postrežeta prijazna oskrbnica in oskrbnik koče, se tudi meglo pozabi. Ko smo se pogreli in okrepčali v topli koči, smo prisluhnili še Andraževim zvokom harmonike in se spustili v sončno dolino. Hvala PD Podbrdo za kritje stroškov prevoza in pogostitev s palačinkami in toplim čajem, Bogdanu za prevoz s kombijem in Marini, ki skrbi, da po varni poti stopamo vsi!

Mojca Klavžar, mentorica planinskega krožka

Dostopnost