Spominu na Simona Kosa se v sodelovanju s Planinskim društvom Podbrdo tradicionalno poklonimo s pohodom v Rut, njegov domači kraj. Po prireditvi se je pred šolo zbralo 18 pohodnikov, med njimi tudi pogumen tretješolec Mark Obid, ki je bil najmlajši udeleženec pohoda. Nekaj pohodnikov se nam je pridružilo še v Trtniku, kjer so nas pogostili z domačimi dobrotami in lipovim čajem. Pohod je v prijetni družbi hitro minil, še mraz nam ni prišel do živega. V Rutu smo ob grobu Simona Kosa zapeli njegovo najljubšo pesem in mu prižgali svečko. Domačini so nas pogostili in poskrbeli za toplo dobrodošlico. Petošolec Jure Kos nam je zaigral nekaj viž na harmoniko, pozdravila nas je predsednica krajevne skupnosti in ravnateljica naše šole.

Mojca Klavžar