Skoči na glavno vsebino

Z učenci 4. in 5. razreda smo se v sredo, 22. 5. 2019, odpeljali v Trento. Že sama pot, peljali smo se preko Bohinjske Bistrice, kjer smo se na avtobusu pridružili vrstnikom iz Bohinjske Bistrice, Jesenic, Kranjske Gore, Trbiža, Predela, Bovca do Trente, je bila več kot zanimiva. Na samem prizorišču pa nas je čakala neokrnjena narava, divja in prelepa Soča, še vreme je držalo z nami in nam privoščilo nekaj sončnih žarkov. Začeli smo pri izviru Soče in se po posameznih postojankah, na katerih smo reševali različne naloge, pomikali po dolini navzdol proti Domu Trenta. Na postajah smo izvedeli veliko o vodah, rastlinah, živalih in ljudeh, ki so in še prebivajo na območju Triglavskega narodnega parka. Na koncu smo si ogledali še Dom Trenta s predstavitvijo etnološke dediščine ter kulturnega in zgodovinskega izročila Trente, razstavo o živi in neživi naravi, kulturni krajini in vlogi človeka v tem okolju.

Za kosilo so nam postregli z lokalno specialiteto, čompami in slano skuto. Po kosilu smo se učitelji in učenci še malo družili s kolegi z ostalih šol, nato pa nas je čakala pot proti domu. Vračali smo se še čez en čudovit gorski prelaz, Vršič. V Bohinjski Bistrici smo se poslovili od učencev tamkajšnje šole in se utrujeni, a polni doživetij z vlakom vrnili v Podbrdo.

Za lep dan bi se radi zahvalili OŠ dr. Janeza Mencingerja iz Bohinjske Bistrice in Triglavskemu narodnemu parku.

Igor Kragelj, prof. športa

Dostopnost