Samo še tri mesece je do dneva, ko bo kar 8 naših otrok iz vrtca vstopilo skozi šolska vrata. Ker na to že vsi nestrpno čakajo, so jih prvošolci povabili k uram slovenščine.

Najprej so se skupaj igrali zanimive in poučne igre, nato so jim prvošolci pripravili kratek nastop. Nato so vsi skupaj zavzeto poslušali zgodbico Leteča hišica in z zanimanjem sledili ilustracijam v knjigi. Bili so mnenja, da vasi, v katerih domujejo, niso sive, puste in dolgočasne kot mesto na začetku zgodbice. Zato ni čudno, da je hišica z otroki vred neko noč pobegnila iz sivega mesta.

Učenci so nazadnje vsak svojo pusto hiško okrasili in pobarvali. Nastal je plakat, ki so ga poimenovali Mavrična ulica. Pritrdili ga bodo na pano v vrtcu za spomin na današnji obisk v šoli.

Uri slovenščine sta prehitro minili, saj smo se vsi imeli zelo lepo.

Magda Čujec, učiteljica 1. razreda