Skoči na glavno vsebino

Podbrški planinci smo v letošnjem šolskem letu na pohodih izkusili pestro paleto vremenskih pojavov in razmer. Spremljali so nas megla, veter, mraz in sonce.  Priča smo bili čudovitim oblikam, ko naravo odene ledeni oklep z zmrzaljo, igri meglic in oblakov. Na zadnjem pohodu, v četrtek, 13. 6. 2019, pa je veter hladil naše vroče obraze.

Tokrat smo se na pohod podali izpred šole po kosilu. Poskrbeli smo za zaščito pred soncem in nahrbtnike, polne plastenk vode, ter se podali proti Bačarskemu sedlu čez Kup. Cilj pohoda smo zaradi varnosti prilagodili in dorekli, da bo naš cilj na Kupu, v senci radiotelevizijskih oddajnikov. Rdeče gozdne jagode ob poti so poskrbele, da je bil korak počasnejši kot sicer, lapuh in praprot sta služila kot pahljači, ko je bilo pretoplo. Ob povratku v šolo smo se za zaključek letošnjega leta posladkali s sladoledom in si rekli na svidenje v jeseni. Hvala vodnikoma PD Podbrdo, Marini in Bogdanu, za prilagodljivost in dobro voljo ter skrb za naš varen korak.

Mojca Klavžar, mentorica krožka

Dostopnost