Podbrški maraton je prireditev, ki se je veselijo tako domačini kot tekači, ki v tem času pridejo v Podbrdo od daleč in blizu. Veselijo se je otroci in učenci, saj je to edinstven dogodek, ko je ves konec tedna v Podbrdu res pestro. V petek, 14. 6. 2019, se je prireditev že tradicionalno začela z otvoritvijo “na bazenu”. Voditeljski par, učitelja Petra Guna in Igor Kragelj, vedno znova navdušita s sproščenostjo in srčnostjo. Vsem tekačem sta zaželela varen korak do ciljne črte. Na otvoritvi je sodeloval Mladinski pevski zbor Osnovne šole Simona Kosa Podbrdo. Mentorica zbora, Patricija Logar Cvetrežnik, je z mojstrskimi priredbami pesmi slovenskih in tujih avtorjev poskrbela, da se je slišal pravi ognjemet lepih glasov. Prireditev je z zvoki harmonike popestril učenec Drejc Kusterle. Slavnostna govornika, podžupan Tomaž Štenkler in vodja prireditve Jože Dakskobler, sta pozdravila vse prisotne in se vsem sodelujočim zahvalila za prostovoljno delo.

Mojca Klavžar