Skoči na glavno vsebino

V torek, 24. 9., smo se z učenci od 6. do 9. razreda odpeljali na obisk naše prestolnice in čeprav je Ljubljana večini učencev dobro znana, vedno najdemo še neodkrite kotičke.

Ogledali smo si Plečnikovo hišo in spoznali marsikaj zanimivega o življenju našega velikega arhitekta ter se podali tja, kjer je pogled na Ljubljano najbolj veličasten – na stolp Ljubljanskega gradu.

Največ navdušenja pa je med našimi učenci požela predstava Lutkovnega gledališča Ljubljana z naslovom Vihar v glavi, o kateri je naša učenka Urša Kusterle zapisala takole: »Predstava Vihar v glavi je predstava, v kateri liki v obdobju najstništva odkrivajo, kdo sploh so.  Bila mi je res izjemno všeč, saj sem skozi igro spoznala, da smo trenutno vsi v takih časih, ko gremo sami sebi na živce, ker ne vemo, kaj hočemo, kdo smo in zakaj je tako. Toplo jo priporočam tudi staršem in učiteljem teh pubertetnikov, da se bodo lahko spomnili, kakšni so v teh letih bili oni ter da bi vedeli, zakaj smo takšni, kot smo.«

Obisk prestolnice nas torej tudi tokrat ni razočaral, saj smo se domov vrnili zadovoljni in polni vtisov.

 

Petra Guna, učiteljica slovenščine

 

Dostopnost