Skoči na glavno vsebino

Nebo nad nami je bilo kristalno jasno,

skupaj smo se imeli krasno.

 

Celo dopoldne delo v senci smo imeli,

zato ni bilo nevarnosti, da bi naša telesa pregreli.

 

Palete in deske smo po strmi grivi na vrt znosili

in skrbeli, da nismo po mokri travi zdrsnili.

 

Motorka, kramp in macola so v ritmu peli

in za naše mišice poskrbeli.

 

Vrtna uta je teraso dobila,

da si bo lahko mladina po delu malo oddahnila.

 

Gredice smo z deskami in količki ogradili,

da ne bomo še solate po nesreči kosili.

 

S kompostom zemljo smo obogatili

in prostor za novega naredili.

 

Na koncu smo se še malo podružili

in se povabila na pico razveselili.

 

Tako je opisala delovno akcijo na šolskem vrtu Barbara Mavrar, predsednica sveta staršev. V letošnjem šolskem letu smo se odločili, da bomo pri pouku povečali obisk šolskega vrta, ki daje odlično priložnost učilnice v naravi. Ugotovili pa smo, da je na vrtu potrebno marsikaj postoriti, zato smo k sodelovanju povabili starše. Delovna akcija nam je s pomočjo staršev in našega učenca  v soboto, 26. oktobra, odlično uspela. Dokazali smo, da skupaj zmoremo več, sedaj pa komaj čakamo, da bomo pomladi zasadili gredice.

 

učitelja Igor Kragelj in Nina Kožar Mencinger

 

Dostopnost