Skoči na glavno vsebino

V torek, 29. 9. 2020, smo v okviru izbirnega predmeta Šport za sprostitev izpeljali kolesarsko turo. Pot nas je iz Podbrda vodila proti Petrovemu Brdu in dalje proti vasi Sorica. Prva skupina se je spustila še proti Podroštu in se povzpela nazaj na Petrovo Brdo, druga skupina pa se je s Sorice vrnila nazaj na Petrovo Brdo. Tam smo se spet zbrali skupaj in se vrnili do Podbrda.

Učenci so se lahko v svojih sposobnostih primerjali z vrstniki, spoznali so glavne zakonitosti kolesarjenja v skupini, opazovali odziv telesa ob daljšem naporu, izbirali sloje oblačil glede na vzpon in spust in prilagajali hitrost kolesarjenja sposobnostim in razmeram na poti.

Nekateri bolj, nekateri manj utrujeni, nekateri bolj, drugi manj premraženi smo našo pot zaključili brez poškodb ali drugih nesreč. Upam, da bodo učenci tudi v prostem času kdaj izbrali to obliko rekreacije.

Posebej bi se zahvalil Branku Trojerju za spremstvo na turi in čokoladico na koncu.

Igor Kragelj

Dostopnost