Skoči na glavno vsebino

Gospodarska zbornica Slovenije je v letu 2019 v sodelovanju s Trkajem posnela video spot »Znanje je lajf« ter pripravila to Potujočo razstavo poklicev prihodnosti.Razstavo trenutno gostimo na šoli in je na ogled vsem učencem predmetne stopnje.  
Na 14 samostoječih panojih so poleg fotografij zaposlenih opisi poklicev oz. delovnih procesov in informacije o poklicnih šolah.  Moto Potujoče razstave poklicev v prihodnosti je »Grem se učit, kar hočem bit«. Z razstavo želimo mlade spodbuditi, da spoznajo čim več poklicev, da se bodo lažje odločili za nadaljnje šolanje po svojih željah in potencialih. Namen razstave je pomoč pri kariernem odločanju mladih. Več informacij kot bo posameznik dobil o določenem poklicu, bolj kot bo poklice poznal, lažje bo pravilno izbral tistega, ki ga bo z veseljem opravljal. 


Mojca Klavžar šolska svetovalna delavka

Dostopnost