Skoči na glavno vsebino

Dan svetega Jurija so pred štirimi leti izbrali za dan vseslovenskega petja s srci. Letošnja pobuda, ki se širi izven šolskih zidov je, da bi na ta dan prepevali med 10. in 11. uro slovenske narodne pesmi. Organizatorji so pripravili izbor pesmi, ob katerih naj bi se spomnili na našo domovino, slovensko tradicijo, naš jezik in kulturo.

Tako smo se na razredni stopnji odločili, da bomo z mislijo na domovino prepevali kar dan prej na pevski vaji otroškega pevskega zbora, saj se tudi učimo dve novi domoljubni pesmi. Med prepevanjem venčka narodnih smo ugotovili, da precej pesmi še ne znamo, veselo in razigrano pa smo odpeli tiste znane, kot Barčica po morju plava, Moj očka ima konjička dva, Na planincah in druge. Nekateri so med petjem tudi nagajali, a baje tudi nagajivost sodi k slovenskemu petju in plesu.

Naj živi slovenska pesem!

otroški pevski zbor in učiteljica

Dostopnost