Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 16. septembra, smo se z učenci predmetne stopnje odpravili proti Kobaridu. Po vseh dogodivščinah, povezanih s prevozom, smo še pravočasno prispeli v Kobarid, kjer smo si ogledali muzejsko zbirko o prvi svetovni vojni. Ob prijetnem vodstvu vodičke in ogledu dokumentarnega filma so učenci spoznali dogajanje med vojno v Zgornjem Posočju.

Pred povratkom v Podbrdo smo se ustavili še ob sotočju Soče in Tolminke, kjer smo si ogledali kostnico, v kateri so pokopani posmrtni ostanki nemških vojakov, padlih na bojišču v okolici Tolmina v 12. soški ofenzivi.

Kulturni dan je bil izveden v sodelovanju s Posoškim razvojnim centrom v sklopu projekta WALKofPEACE.

Kljub težki temi je kulturni dan minil v sproščenem vzdušju, ob ogledu dediščine prve svetovne vojne pa smo lahko spoznali, da nič na svetu ni vredno bolj kot složnost med ljudmi in življenje v miru.

Branko Ocvirk

Dostopnost