Skoči na glavno vsebino

V torek, 15. 03. 2022, smo z učenci 6. in 7. razreda obiskali rokodelsko delavnico Primoža Ravtarja v Bohinjski Bistrici, kjer omenjeni gospod ustvarja raznorazne izdelke, od lesenega nakita, ovratnic za pse do lovskih nahrbtnikov. Prav z opremo za lovce ima največ dela. Izdeluje lovske nahrbtnike, ki so prilagojeni željam posameznikov. Predstavil je svojo življenjsko pot, ki ga je vodila do uspešnega rokodelskega podjetnika. Pripravil nam je tudi delavnico, kjer smo si izdelali vsak svojo usnjeno zapestnico. Po malici pa smo si ogledali proizvodnjo opažnih plošč v podjetju Lip Bohinj od razreza hlodovine do končnega izdelka. Obnovili smo znanje o vrstah lesa, polizdelkih, obdelavi in zaščiti lesa. Moderna, tehnološko podprta proizvodnja je bila učencem všeč, še bolj pa čokolada v embalaži, ki spominja na opažno ploščo.

Igor Kragelj

Dostopnost