Skoči na glavno vsebino

Tolmin, 12. 5. 2022

Z učenci, ki obiskujejo krožek prve pomoči, smo se udeležili delovnega srečanja ekip osnovnih šol iz Mosta na Soči, Tolmina, Kobarida, Bovca in Podbrda. Inštruktorji prve pomoči so v sodelovanju z dijaki Gimnazije Tolmin, ki so sodelovali kot »ponesrečenci«, pripravili pet različnih delavnic z različnimi poškodbami in okoliščinami. Učenci so po svojih sposobnostih in znanju nudili pomoč, inštruktorji pa so jih usmerjali in opozarjali na morebitne pomanjkljivosti. Mark, Ksenija, Julija, Urša in Vita so se izkazali s svojim znanjem, ga še pridobili in se vrnili z novimi izkušnjami, ki jim bodo lahko prišle prav v resničnih situacijah. Prepričan sem, da bodo s pridobljenim znanjem lažje pristopili k morebitnemu poškodovancu ali obolelemu.

Igor Kragelj, mentor krožka prve pomoči na OŠ Podbrdo 

Dostopnost