V torek, 22. 11., smo se z učenci predmetne stopnje že v zgodnjih jutranjih urah z vlakom odpeljali proti Novi Gorici. V Slovenskem narodnem gledališču Nova Gorica smo si ogledali gledališko predstavo Neustrašne, v kateri so bile prikazane zgodbe sedmih zanimivih žensk, ki so s svojim pogumom in drznostjo premikale meje dovoljenega in sprejemljivega. Po predstavi so nas popeljali še v zaodrje in nam razkrili številne zanimivosti o ustvarjanju gledaliških predstav in o vseh ljudeh, ki pri tem sodelujejo.

Nato smo obiskali še sosednjo stavbo, Goriško knjižnico Franceta Bevka, ogledali smo si Bevkovo spominsko sobo in se udeležili zanimive delavnice s 3D pisali, v kateri je vsak učenec s 3D pisalom oblikoval svoje ime.

Dan je bil poln in razgiban, tako kot je bilo razgibano vetrovno vreme, ki nas je pospremilo do železniške postaje na pot proti domu.

Petra Guna