Skoči na glavno vsebino

V torek, 22. 11., smo se z učenci predmetne stopnje že v zgodnjih jutranjih urah z vlakom odpeljali proti Novi Gorici. V Slovenskem narodnem gledališču Nova Gorica smo si ogledali gledališko predstavo Neustrašne, v kateri so bile prikazane zgodbe sedmih zanimivih žensk, ki so s svojim pogumom in drznostjo premikale meje dovoljenega in sprejemljivega. Po predstavi so nas popeljali še v zaodrje in nam razkrili številne zanimivosti o ustvarjanju gledaliških predstav in o vseh ljudeh, ki pri tem sodelujejo.

Nato smo obiskali še sosednjo stavbo, Goriško knjižnico Franceta Bevka, ogledali smo si Bevkovo spominsko sobo in se udeležili zanimive delavnice s 3D pisali, v kateri je vsak učenec s 3D pisalom oblikoval svoje ime.

Dan je bil poln in razgiban, tako kot je bilo razgibano vetrovno vreme, ki nas je pospremilo do železniške postaje na pot proti domu.

Petra Guna

Dostopnost