Skoči na glavno vsebino

V januarju smo z učenci podaljšanega bivanja sprejeli izziv: 1000 ur zunaj. Idejo zanj nam je dala gozdarka iz Bohinjske Bistrice Lucija Odar. Ustvarila je drevo s 1000 listki. Vsaka ura zunaj pomeni en pobarvan listek, konec leta pa naj bi bila pobarvana krošnja v celoti.

Njenemu izzivu smo se pridružili tako, da v krošnjo drevesa pritrjujemo lističe različnih barv za vsak mesec. Učenci se zavedajo, kako pomembno je čas preživljati v naravi za zdravje in boljše počutje, ne glede na to, kako blatni bodo prišli domov. V naravi pridobivajo nova znanja o rastlinah in živalih, ustvarjajo z naravnimi materiali in si tako polnijo baterije za sedenje ob zvezkih in učbenikih.

S tem smo učence spodbudili, da se tudi v popoldanskem času več družijo zunaj na prostem.

Fotografije si lahko ogledate tukaj

Magda Čujec

Dostopnost