Skoči na glavno vsebino

S petošolci smo se 25. maja odpravili v Trento na Belarjeve dneve. To je orientacijski pohod po Soški poti, ki ga vsako leto organizira Javni zavod Triglavski narodni park.

Namenjen je petošolcem osnovnih in podružničnih šol Biosfernega območja Julijske Alpe ter skupinam narodnih in naravnih parkov sosednje Avstrije, Italije in Hrvaške. Naravoslovni dan poteka po najstarejši učni poti Triglavskega narodnega parka v Trenti, na kateri je več znamenitosti: spomenik dr. Kugya, Turarjeva domačija, korita Mlinarice, Alpski botanični vrt, Dom Trenta z muzejem …

Po poti smo nabirali žige in si za nagrado prislužili trentarsko malico (čompe in ovčjo skuto), ki nam je zelo teknila.

V sončnem in toplem dnevu smo uživali v prelepi naravi, znamenitostih in prijaznosti nadzornikov parka.

Javnemu zavodu Triglavski narodni park se zahvaljujemo za čudovit dan in finančno podporo.

petošolci in razredničarka

Dostopnost