Spoštovani starši!

V torek, 12. 9. 2023, načrtujemo prvi naravoslovni dan za učence razredne in predmetne stopnje. Šli bomo v Terme Snovik, ki so okolju prijazne terme ter prve in edine v Sloveniji nosilke prestižnega znaka EU za turistične namestitve – »EU marjetica«.

Naravoslovni dan v Snoviku učence spodbuja k poznavanju in uporabi naravnih virov energije in pri njih razvija ekološko zavest. Učenci se seznanijo z  varčnim pridobivanjem in ravnanjem z energijo. Vodeno odkrivajo pot od drevesa do električne energije, ogledajo si manjšo biološko čistilno napravo, zelo domiselno nizko energetsko hišo in bogat zeliščni vrt. Pri izviru termalne vode naredijo analizo vode.

Učenci imajo priložnost, da aktivno pridobijo znanje in vzpostavijo neposreden stik z življenjem in naravo.

Odhod iz Podbrda izpred šole bo ob 7.00. Učenci vozači lahko vstopajo na domačih postajah po predhodnem dogovoru z razrednikom (Grahovo 6.40, Koritnica 6.42, Hudajužna 6.50).

V Podbrdo se vračamo okrog 15.00. Vozači lahko izstopijo na domačih postajah. Ta dan ni podaljšanega bivanja za učence razredne stopnje.

Učenci naj imajo s seboj  malico za cel dan. Vsi učenci so v šoli odjavljeni od šolske prehrane.

Plačilo (14 € prevoz, 6 € Terme Snovik) boste starši plačali po položnici.

Učence bomo spremljali učitelji razredniki, na katere se lahko obrnete v primeru vprašanj.

Podbrdo, 6. 9. 2023

aktiv razrednikov