Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 16. 11., je šolski šahovski krožek organiziral prvi odprti Podbrški šahovski turnir. Vabila so letela po celi Baški grapi, tudi preko društva Baška grapa, tako da so se na pobudo odzvali 4 zunanji šahisti.

Skupno je bilo 10 šahistov, na pomoč pri izvedbi pa nam je priskočil novi predsednik Šahovskega društva Posočje, Erik Hozjan iz Tolmina, ki je spretno uredil kola po Bergerjevem sistemu igre vsak z vsakim in nas malo “namučil” z igranjem s šahovsko uro.

Na koncu je Nuša na priznanja napisala sledeča imena: pri odraslih šahistih so bili najboljši Stanislav Kos, Jožef Gatej in Nace Štenkler, pri mladih pa Tarik Husanovič in Ervin Kulelija, tretje mesto pa sta si delila Ana Štenkler in Matija Bizalj.

Slike si lahko ogledate tukaj.

Šahisti, srečno!

šolski šahisti

Dostopnost