Skoči na glavno vsebino

Pa smo dočakali koncert mlade pevke Ditke v Podbrdu, v avli naše šole, 29. novembra. Še posebej so se ga veselile naše pevke, ki so pridno vadile dve Ditkini pesmi: Ne bodi številka in Dober dan, življenje. Pevke so same zapele pesem Tih deževen dan in Ditka je povedala, da jo je izbor te pesmi veselo presenetil, saj ji njena mama vedno pravi, da ko jo je šla rodit v porodnišnico, je bila na radiu prav tale pesem.

Med koncertom, ki je trajal uro in petnajst minut, sta pevka in njen oče, ki jo spremlja na klaviaturah in s svojim glasom, naredila predstavitev petih Ditkinih albumov skozi čas, iz vsakega nekaj, z besedili znanih slovenskih pesnikov. Posebno mesto imajo besedila Ferija Lainščka, s katerim sodelujejo že več let, na koncu pa sta z očetom premierno zapela in odigrala pesem Božič prihaja ter se med glasnim aplavzom poslovila od polne dvorane.

Srečno, Ditka, in še mnogo pomenljivih pesmi želimo!

Slike najdete tukaj.

učiteljica Kristina Š.

Dostopnost