Skoči na glavno vsebino

Ker se podbrški šolski šahisti srečujemo ob sredah, je padla ideja, da bi na praznik sv. Miklavža, ki je bil letos na sredo, priredili Miklavžev šahovski turnir s šahisti Doma na Petrovem Brdu. Odločili smo se, da se turnir organizira na naši šoli, in se oni pripeljejo k nam na šahovski obisk.

Tako je 6. decembra ob 12:30 pripeljal šofer Klemen gospo Malči Kos in 6 šahistov iz Doma. Mala učilnica šahovskega krožka je bila v trenutku polna. Ana je za uvod v turnir zaigrala skladbo “Skrinjica”, nato pa so se začele partije. Skupno je bilo odigranih 23 partij, od tega pet zmag za našo šolo. Se je pa tudi začetnica Karin pomerila z mojstrom, a šahisti s Petrovega so bili tokrat res odlični. Povedali so, da so se resno pripravljali na ta turnir. Tudi šolski šahisti so se zelo trudili, turnir pa so vzeli tudi kot trening, saj jih v soboto čaka Regijsko prvenstvo v Tolminu. 

Srečno vsem šahistom! Nekaj utrinkov pa si lahko ogledate tukaj.

učiteljica Kristina Š.

Dostopnost