Skoči na glavno vsebino

V petek, 12. 1. 2024, smo s 6. in 7. razredom v Bohinjski Bistrici obiskali samostojnega podjetnika Primoža Rauterja in LIP Bohinj. Najprej nam je gospod Rauter predstavil svojo zgodbo, kako se je iz njegovega hobija – lov razvila uspešna poslovna ideja. Zdaj izdeluje nahrbtnike, pretežno namenjene lovcem, oblačila in pasje ovratnice. Kot samostojen podjetnik poskrbi za celoten proces, od prejetja naročila, načrtovanja, izdelave in prodaje izdelka. Kot nam je zaupal, prodaja svoje izdelke po celem svetu.

V nadaljevanju pa smo si ogledali še industrijski obrat, kjer je zaposlenih preko 200 ljudi. Tu posamezni delavci skrbijo samo za del proizvodnje opažnih plošč, ki so glavni izdelek v podjetju LIP Bohinj. Ogledali smo si proces izdelave od nabave hlodovine, razreza, sortiranja lesa po kvaliteti, sestavljanja plošč, lepljenja in končnega barvanja in pakiranja. V pisarnah so še zaposleni, ki skrbijo za nabavo lesa in prodajo končnih izdelkov. Učenci so tako dobili še praktičen prikaz o tem, kar se učimo pri pouku. Gotovo si bodo zapomnili eno stvar, da so na koncu dobili vsak svojo veliko čokolado v embalaži, ki spominja na opažno ploščo 😊.

Slikovne utrinke pa najdete na tej povezavi do galerije.

Dostopnost