Skoči na glavno vsebino

V petek, 26. 4., so si učenci razredne stopnje ogledali rastišča kratkodlakave popokorese, slovenskega endemita, ki raste prav v naših krajh. Na učni sprehod so se podali skupaj z botanikom, dr. Igorjem Dakskoblerjem, domačinom, ki  jim je skozi pogovor in postavljanjem vprašanj predstavil odkritje in zanimivosti o cvetlici. Poiščimo jo tudi v soteski Driselpoh, je bila motivacijska iztočnica za poučen učni sprehod, na katerem so spoznali še mnogo drugih cvetlic. Dan so učenci zaključili z izdelovanjem različnih izdelkov na temo popkoresa, cvetlica, ki krasi logotip naše šole. Zdaj vsi vemo, kje lahko občudujemo to lepo, skromno in trdoživo rastlinico. Popkoresa bi lahko bila tudi prispodoba domačinov, ki že mnoga stoletja vztrajajo na z rodovitno zemljo skromnih in strmih bregeh. In, zanimivo, prav tu se nahaja najbolj bogata in raznolika flora. Tudi zato se splača živeti tu, na svoji zemlji.

Helena Bizalj

Dostopnost