Skoči na glavno vsebino

Z učenci 6., 7., 8. in 9. razreda smo v četrtek, 23. 2. 2017, v okviru tehniškega dne obiskali največji dve tovarni v Tolminu, ITW Metalflex in Hidrio. Prijazni zaposleni so nam predstavili izdelek od idejne zasnove, do izdelave in odpreme iz skladišča. Tako so nam na Metalflexu predstavili senzor tlaka, ki je vgrajen v večini pomivalnih in pralnih strojev vseh blagovnih znamk po vsem svetu. Na Hidrii nam je domačin, Jernej Kusterle iz Podbrda, predstavil podjetje Hidria in njihovega “paradnega konja”, svečke za dizelske motorje. Tudi za njihove svečke velja, da so vgrajene v veliki večini dizelskih motorjev vseh znamk avtomobilov. Videli in slišali smo, koliko znanja in inovativnosti premoremo na tolminskem, spoznali različne poklice, s katerimi se lahko v takšnih podjetjih zaposlimo in se naučili, da moramo biti samozavestni in se ne bati pokazati znanja, ki ga imamo vsaj toliko, kot drugje po svetu.

Igor Kragelj

Dostopnost