Skoči na glavno vsebino

Del slovenskega pregovora »Za zajtrk jej kot kralj …« je v petek, 18. 11. 2016, za nas še kako veljal, saj smo se  učitelji in učenci od 1. do 7. razreda že takoj zjutraj okrepčali s pravim slovenskim zajtrkom. Na lepo pogrnjeni mizi so nas čakale same domače dobrote – domač ajdov kruh, med, maslo in sveže mleko. Dan smo po zapeti pesmi Lojzeta Slaka Čebelar nadaljevali v čebelarskem duhu – pekli smo medenjake, izdelovali svečke iz čebeljega voska, obiskal pa nas je tudi čebelar Stanko ter nam razkril prenekatero zanimivost o čebelah in čebelarstvu. Ko je šolske hodnike napolnil vonj po sveže pečenih medenjakih, smo se vsi zavedli, da smo sicer turoben deževen dan odlično izkoristili. Uživali smo v družbi drug drugega, ob tem pa smo se naučili tudi veliko novega.

Petra Guna

Dostopnost