Skoči na glavno vsebino

V soboto, 7. 10. 2017, smo se z učenci, ki obiskujejo krožek prve pomoči, odpravili v Kobarid, kjer smo si ogledali izvedbo državnega tekmovanja odraslih ekip prve pomoči. Ekipe so svoje znanje preizkušale na sedmih različnih krajih, kjer so jih čakale različne razmere in poškodbe. Tako so pomagali poškodovanim padalcem, mladini, ki jih je zajel požar, udeležencem prometne nesreče, poškodovanim v potresu in še in še. Z učenci smo opazovali celoten postopek, saj jih v marcu čaka podobno tekmovanje. Poleg vsega tega smo si na glavnem trgu ogledali še predstavitev različnih služb, ki v nujnih primerih pomagajo: reševalni psi, gorski reševalci, gasilci (tudi potapljaški oddelek), jamarji, taborniki. Posebno zanimiv je bil ogled reševalnega vozila, kjer so se nekateri preizkušali tudi v vlogi poškodovancev. Dopoldne nam je popestrila tudi učiteljica Petra, ki nas je obiskala na kraju dogodka. Ob skodelici vroče čokolade nam je povedala nekaj o Kobaridu in pouku, ki so ga ta dan imeli učenci OŠ Kobarid. Z učenci smo preživeli zanimiv in poučen dan in dobili voljo za nadaljnje delo pri krožku prve pomoči.

učitelj Igor Kragelj

Dostopnost