Skoči na glavno vsebino

Na pustni torek, 13. februarja, smo se na šoli učenci in učitelji predmetne stopnje vživeli v stare Grke. Učitelji smo učence motivirali z odigranim prizorom pogovorov med starogrškimi modreci.

Učenci so se nato razdelili v skupine imenovane po najbolj znanih grških polis, se zavili v bele rjuhe in se o življenju starih Grkov in njihovem pomenu za današnje življenje učili in izkusili na štirih delavnicah. Spoznavali pomen in začetek ter zanimivosti antičnih in modernih olimpijskih iger v angleščini, se učili in osvojili Pitagorov izrek z izdelavo pentagrama. Spoznali Hipokratovo prisege, grške jedi in modrosti prehrane za življenje, ki so jih poznali že grški modreci. Seznanili so se z grškimi bajkami o Minotavru, Ikaru in Dedalu ter Prometeju in jih zaigrali. Ob koncu smo vsi skupaj izvedli še čisto prave olimpijske igre v telovadnici in tekmovali v duhu “Važno je sodelovati, ne zmagati.” Učitelj športa nas je spodbudil naj bo to naše vodilo v vsakdanjem življenju. Potrudili se bomo!

Mojca Klavžar

Dostopnost