Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 23. 4. 2018, smo ob svetovnem dnevu knjige noč posvetili tudi branju. Učenci in učenke so se popoldne vrnili v šolo in najprej več kot uro plesali. Za polne želodčke je poskrbela učiteljica Nina, ki nam je za večerjo pripravila orehove in skutne štruklje z jabolčno čežano. Dobre volje po okusni večerji smo se udobno namestili v knjižnici in uživali ob branju Gravžarij gospoda Gnilca. Poskrbeti je bilo potrebno še za razgibavanje možganov, zato smo uganjevali književne like. Ko se je večer prevesil v noč, so nekateri klepetali, drugi brali. Uživali smo nočno spokojnost šole, ki jo je motilo šepetanje učencev. Učenci in učenke so se zgodaj zbudili. Nekateri so v roke zopet vzeli knjigo, drugi so nadaljevali s krepitvijo prijateljskih vezi in komaj čakali zajtrk. Podbrška šola je svoje učence na Noč knjige prenočevala prvič, gotovo pa ne zadnjič.

učiteljici Petra in Mojca

Dostopnost