Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 26. 4. 2018, smo v okviru medpredmetnega dne poskrbeli za okolico šole in šolski vrt. Po uvodni uri o ekologiji smo se najprej okrepčali z malico. Devetošolci so nam pripravili skutni namaz z drobnjakom, ki so ga porezali na šolskem vrtu. Polni energije so si učenci razdelili delo. Nekateri so presejali staro zemljo, dodali novo in nato  zasadili cvetlična korita. Nekaj korit so učenke tudi poslikale, tako da so videti še lepša. Učenci predmetne stopnje so prekopali šolski vrt, ki so ga mlajši nato zasadili. Za zasaditev so s pomočjo spletne aplikacije pripravili načrt.  Upamo na dober pridelek, ki ga bomo lahko uporabili pri gospodinjstvu in ob drugih priložnostih. Učenci so poskrbeli tudi za poslikavo cvetličnih lončkov v katere bomo zasadili zelišča. Izdelovali so še igrače iz odpadne embalaže. Dan smo zaključili s petjem, si zaželeli lepe počitnice in utrujeni, a ponosni na opravljeno delo, odšli domov.

Nina Kožar Mencinger, vodja medpredmetnega dne

Dostopnost