Skoči na glavno vsebino

V soboto, 2. 6. 2018, smo s planinci in učenci izbirnega predmeta športa za sprostitev izkoristili sončen dan za pohod na Rodico, ki je s 1966 m nadmorske višine najvišji vrh, ki smo ga letos osvojili. Mladi pohodniki so pogumno korakali in se s težavo prebijali skozi soparno rušje, nato pa jih je veter ponesel proti vrhu. Ponosni smo stali na vrhu. Prva, starejša skupina z učiteljem Igorjem, v vetru, druga pa z razgledom na Bohinjsko jezero in spodnje bohinjske gore. Ob povratku smo se posmučali v zasneženih breznih in veselo stopali v dolino. Občudovali smo cvetoče cvetlice, od encijana, resja, rododendrona in mnogih drugih. Hvala vodniku PD Podbrdo, Bogdanu Brišarju, ki je skrbel za naš varen korak in PD Podbrdo, ki je krilo stroške prevoza. To je bil v letošnjem šolskem letu zadnji planinski izlet. Srečno in varno v gorah poleti in nasvidenje v jeseni.

Mojca Klavžar, mentorica planinskega krožka

Dostopnost