Skoči na glavno vsebino

V okviru Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu smo za učence predmetne stopnje v ponedeljek, 21. 5. 2018, izvedli delavnico »Še vedno vozim – vendar ne hodim«.
Delavnica je potekala na osnovi podajanja osebne zgodbe poškodovanca v prometni nesreči, ki skozi lastne izkušnje poudari pomen varne vožnje v prometu.
Delavnico je izvedel predavatelj na invalidskem vozičku, ki je zaradi neodgovornega ravnanja doživel prometno nesrečo. Skozi predavateljevo zgodbo, njegovo življenje pred in po nesreči, ki ga je prikovala na invalidski voziček, so učenci zaznali pomen varnosti v prometu. Take zgodbe, ki govorijo iz izkušenj, ki so jih ljudje doživeli na lastni koži, so gotovo tiste, ki nam najbolj sežejo do srca. Mislim, da nihče od učencev ni ostal ravnodušen ob tako osebni izpovedi predavatelja.
Zamislimo se nam svojim ravnanjem v prometu, tako v vlogi pešca kot voznika in se zavedajmo, da največ za svojo varnost lahko naredimo sami.
S. T. Panjtar, predstavnica SPVCP

 

Dostopnost