Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 11. 6. 2018, smo obiskali botanični in živalski vrt v Ljubljani. Ob vstopu v tropski rastlinjak, smo začutili kaj poleg visokih temperatur pomeni tudi visoka zračna vlažnost. Pogledali smo kako je videti bananovec, kakavovec, papirus… Sledil je ogled zunanjega dela botaničnega vrta, kjer smo spoznali nekatera zanimiva drevesa, kot je sekvoja, naučili smo se, kako so rastline prilagojene na življenjska okolja. Drugi del dneva smo preživeli v družbi živali v živalskem vrtu. Izvedeli smo zanimivosti o živalih, ki živijo na drugih kontinentih. Po ogledu smo se usedli v prijetno hladno učilnico, kjer se je po naših rokah sprehodil močerad. Kdor še ni vedel, je lahko spoznal, da kača ni sluzasta ampak ima suho kožo.

učiteljica Nina Kožar Mencinger

Dostopnost