Skoči na glavno vsebino

V torek, 19. 6. 2018, smo se učenci pri izbirnem predmetu šport za sprostitev z učiteljem Igorjem odpravili na Most na Soči. Naše športno popoldne se je začelo s hojo po pešpoti do športnega centra Most na Soči. Ko smo vsi imeli na sebi rešilne jopiče ter veslo v rokah, smo se odpravili do kajakov. Po prijetnem spustu v vodo je sledilo kar nekaj minut zaletavanja, tudi padci, predvsem pa negotovost v ravnotežju. Počasi smo se odpravili proti sotočju Idrijce in Soče. Med veslanjem po Idrijci smo se v ozkih predelih kdaj pa kdaj spet zaleteli. Nekaj minut kasneje so se slišale novice o bolečih rokah, vendar se je splačalo! Razgledi so bili čudoviti. Na nekaterih predelih je bila Idrijca smaragdno zelena, drugod skoraj prosojno modra. opazovali smo ribe in rastline. Ko smo prišli do mosta, ki vodi na železniško postajo, smo se fotografirali in se odpravili nazaj. Smaragdna Soča nas je vabila v svoje globine. Postregla je tudi s skokom v mrzlo vodo. Ko smo bili vsi v suhih oblačilih, smo se odpravili na sladoled. Ko smo po levi strani Idrijce hodili proti vlaku, smo se čudili, kje vse smo veslali. Po vožnji z vlakom smo v Podbrdu zaključili naš dan. Imeli smo se zelo lepo, malo mrzlo, vendar pri srcu toplo, saj se zavedamo, da zmoremo in znamo še eno stvar več! hvala učitelju Igorju za izpeljavo dogodka!

Urša Kusterle, 7. razred

Dostopnost