Skoči na glavno vsebino

V sklopu vseslovenske tedenske akcije medgeneracijskega gibanja in projekta Simbioza šola so v sredo, 17. 10. 2018, učenci k uram športa povabili svoje babice in dedke. Kar nekaj se jih je odzvalo vabilu in so se nam pridružili pri uri. Seveda jim nismo dovolili samo gledati, ampak smo jih aktivno vključili v delo! Podajali so si žoge, podirali keglje in se pomerili v štafetnih igrah. Druženje je minilo v sproščenem in aktivnem duhu. Učenci so dedkom in babicam z veseljem demonstrirali vaje in jih pri izvedbi budno opazovali in popravljali njihove napake. Starejši pa so s ponosom opazovali vnuke in vnukinje, kako se spretno gibajo in kaj vse že znajo in zmorejo. Zaključili smo s športnim pozdravom in mislijo, da je gibanje še kako pomembno, pa če je človek mlad ali star.

Igor Kragelj, prof. špo.

 

Dostopnost