Skoči na glavno vsebino

V mesecu novembru in decembru smo na šoli izpeljali medgeneracijski projekt Simbioza. V sklopu projekta se starejši na računalniških delavnicah naučijo in spoznajo osnove uporabe računalnika. Delavnice so bile brezplačne in so temeljile na medgeneracijskem sodelovanju in prenosu znanja z mladih na starejše. Ker je znanje treba deliti, ga dopolnjevati in uporabljati, smo se za to odločili tudi mi. Na delavnicah, ki so skupno trajale deset ur, so udeleženci spoznali osnove računalništva, elektronsko pošto, uporabo programa Word ter digitalno fotografijo. Na delavnicah smo zelo uživali, starejši pa so se naučili marsičesa novega. Kot so povedali sami:

»Hvala za vaš trud.«

»Še vedno uporabljam, kar smo se naučili.«

»Glavno je, da me računalnika ni več strah.«

Hvala za pomoč pri vstopanju v virtualni svet učencem prostovoljcem Aljažu, Živi in Jasmini. Tako udeleženci kot tudi učenci in mentorici smo mnenja, da ni boljšega kot združiti mladost in modrost!

Anja Konec, učiteljica

Dostopnost