Skoči na glavno vsebino

V torek, 12. 3. 2019, so se predstavnice šolske skupnosti udeležile občinskega parlamenta. Učenke naše šole so skupaj z vrstniki z mostarske in tolminske šole zasedela v sejni sobi Občine Tolmin, prav tam, kjer svetniki odločajo o prihodnosti naše občine. Predstavniki vseh treh šol so zastavili vprašanja županu, ki je nanje diplomatsko odgovoril, nato so drug drugemu predstavili delo po šolah. Otroški parlamenti v letošnjem letu delujejo v okviru teme Šola za življenje. Vsi udeleženci občinskega parlamenta so imeli edinstveno priliko čisto od blizu pogledati v vsakdan življenja Podružnične šole za izobraževanje in usposabljanje otrok s posebnimi potrebami. Spoznali so, da tukaj šola poteka malo drugače, kot so je navajeni sami. Preizkusili so zaznavnost svojih čutil, učenci šole pa so bili njihovi učitelji. Predstavniki šolskih skupnosti so se imeli tako priložnost naplesati, se umiriti in sprostiti in preizkusiti svoj tip, voh, vid in sluh. Dragocena izkušnja za življenje, ki je vse obogatila!

Mojca Klavžar, mentorica šolske skupnosti

Dostopnost