Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 28. 3. 2019, nas je pri krožku prve pomoči obiskala ekipa prvih posredovalcev iz Podbrda. Ekipa je predstavila svoje delovanje, opremo in nam opisala nekaj dejanskih situacij, ki so jih doživeli. Ekipa deluje na prostovoljni bazi in je bila ustanovljena zaradi oddaljenosti od Tolmina, kjer se nahaja prvo reševalno vozilo. Večkrat imajo vaje ekipe, udeležujejo pa se tudi raznih izobraževanj in izpopolnjevanj. Ekipo sestavlja 10 članov, svoje prostore pa si delijo z gasilci v gasilskem domu v Podbrdu, uporabljajo pa tudi njihovo vozilo. So lep primer nesebične pomoči, ki je osnova za kakršnokoli nudenje prve pomoči.

Ker se šolska ekipa prve pomoči pripravlja na tekmovanje, smo na koncu odigrali še dva primera poškodb. V prvem so posredovali odrasli in sproti poudarili stvari na katere moramo biti pozorni, v drugem pa so svoje znanje pokazali učenci, prvi posredovalci pa so jih opozarjali na morebitne napake. Znanje, ki so ga učenci pridobili jim lahko v življenju še zelo prav pride, srečanje pa je bilo dober trening pred tekmovanjem. Če se bo kdo v prihodnosti odločil pridružiti ekipi prvih posredovalcev, pa še toliko bolje.

Igor Kragelj, mentor

 

Dostopnost