V petek, 7. 6. 2019, smo v tem šolskem letu izvedli še zadnji naravoslovni dan o zdravilnih zeliščih. Začeli smo ga s spletnim kvizom, kjer smo učenci prepoznavali zelišča in povedali, kaj zdravijo. Ko nas je obiskala zeliščarica gospa Nada Drole, smo se s košaricami, ki smo jih izdelali sami, odpravili po poti čez Pigl. Z vsakim korakom so bile naše košarice bolj polne in iz njih je prijetno dišalo. Marsikatero rastlino smo tudi pokusili. V učilnici smo nato nabrana zelišča razprostrli po mizicah, da se posušijo. Komaj čakamo, da bomo iz njih skuhali zdravilen čaj. Gospa Nada nam je podarila tudi nekaj sadik zelišč, ki jih bomo posadili v naš šolski vrt. Dan je bil zanimiv, poučen. Zelišča bomo zagotovo še nabirali.

Magda Čujec in Franka Žele