Skoči na glavno vsebino

Podbrški maraton je prireditev, ki se je veselijo tako domačini kot tekači, ki v tem času pridejo v Podbrdo od daleč in blizu. Veselijo se je otroci in učenci, saj je to edinstven dogodek, ko je ves konec tedna v Podbrdu res pestro. V petek, 14. 6. 2019, se je prireditev že tradicionalno začela z otvoritvijo “na bazenu”. Voditeljski par, učitelja Petra Guna in Igor Kragelj, vedno znova navdušita s sproščenostjo in srčnostjo. Vsem tekačem sta zaželela varen korak do ciljne črte. Na otvoritvi je sodeloval Mladinski pevski zbor Osnovne šole Simona Kosa Podbrdo. Mentorica zbora, Patricija Logar Cvetrežnik, je z mojstrskimi priredbami pesmi slovenskih in tujih avtorjev poskrbela, da se je slišal pravi ognjemet lepih glasov. Prireditev je z zvoki harmonike popestril učenec Drejc Kusterle. Slavnostna govornika, podžupan Tomaž Štenkler in vodja prireditve Jože Dakskobler, sta pozdravila vse prisotne in se vsem sodelujočim zahvalila za prostovoljno delo.

Mojca Klavžar

Dostopnost