Skoči na glavno vsebino

Tak je bil naslov zanimivega tehniškega dneva na razredni stopnji, ki smo ga imeli v torek, 26. 11. 2019.

V uvodu smo ob filmu spoznali postopke, kako v tovarni Salonit v Anhovem pridobivajo in izdelujejo cement: od miniranja v kamnolomu, mletja in segrevanja v posebnih pečeh, hrambe v silosih do polnih vreč, ki jih lahko kupimo v trgovinah. Po filmu je sledilo praktično delo –  vlivanje betona v različne kalupe. Mlajši učenci so za to uporabili kar jogurtove lončke, malo starejši pa so kalupe izrezali in zlepili po načrtu, kar je bilo kar zahtevno. Kako so nam izdelki uspeli, bomo videli, ko se beton posuši.

Za zaključek dneva smo na opazovalnem sprehodu skozi vas spoznali, da se z betonom lahko srečamo prav na vsakem koraku.

 

učenci in učiteljice

razredne stopnje

Dostopnost