Skoči na glavno vsebino

Ker naša šola šteje malo učencev in ker je vedno dobro pogledati malo izven svojih okvirov ter se podati v svet po nove ideje in izkušnje, smo se že drugo leto zapored z učenci 8. in 9. razreda podali na obisk v osnovno šolo v Bohinjsko Bistrico, kjer so se naši učenci za en dan pridružili tamkajšnjim osnovnošolcem. Bohinjci so nam obisk vrnili že čez dva dni in se za en dan prelevili v podbrške učence. Izkušnja je bila dobra tako za nas učitelje kot tudi za učence, o čemer se lahko prepričate v spodnjem zapisu naše devetošolke Urše Kusterle.

»V torek, 4. 2., smo se učenci 8. in 9. razreda že navsezgodaj zjutraj zbrali na železniški postaji v Podbrdu, od koder smo se z vlakom odpeljali skozi predor v Bohinjsko Bistrico. Tam so nas čakali predstavniki šolskega parlamenta iz 8. in 9. razreda OŠ dr. Janeza Mencingerja Bohinjska Bistrica. Skupaj z njimi smo odšli v šolo, ki jo obiskujejo, in tam prisostvovali pouku. Biti pri pouku v tako številčnem razredu, česar mi nismo vajeni, se mi je zdela zelo zanimiva izkušnja in prav z veseljem bi bila tudi v takem razredu. Cel dan smo uživali in seveda, vzorno sledili pouku, prav tako pa smo navezali nove prijateljske stike. Čez dva dni, v četrtek, smo jih na podbrški železniški postaji pričakali mi. Ta dan so bili v malce nepoznanem okolju oni, a smo se oboji potrudili, da smo se vsi počutili kar najbolje. Ta izkušnja izmenjav se je vsem zdela zanimiva in »fajn«. Želimo si še kakšne izmenjave (po možnosti še letos😊).«

Dostopnost