Skoči na glavno vsebino

Kljub temu da je letošnji kulturni praznik nastopil na soboto, na naši šoli na to nismo pozabili, zato je naš petek pred praznično soboto minil v znamenju kulture in domoljubja. Na šoli smo izvedli medpredmetni dan, na katerem smo se učili o državnih simbolih, Prešernovi Zdravljici in naši slovenski zastavi. Nismo pa pozabili tudi na kulturo vedenja, s katero se srečujemo na vsakem koraku, saj nas je o tej podučila gostujoča predavateljica Bojana Košnik Čuk.

Dan smo zaključil s prireditvijo ob kulturnem prazniku, na kateri smo prisluhnili našemu zborčku, deklamaciji Zdravljice, si ogledali prizor iz predstave našega dramskega krožka in se nasmejali ob sodobni pesnitvi Prešernovega Povodnega moža, ki si jo lahko preberete tukaj.

Marcus Garvey je zapisal: “Ljudje brez zavedanja o lastni pretekli zgodovini, izvorih in kulturi, so kot drevesa brez korenin.” Takšni dnevi nam dajejo upanje, da so naše korenine trdne in močne ter da bo naše drevo raslo še dolgo.

Petra Guna, učiteljica slovenščine

Dostopnost